درباره پایگاه اینترنتی مهندس مصعب

خودتان را پیدا کنید ، تا دنیا هم شما را پیدا کند.

مهندس مصعب شریفی ، مهندس نرم افزار ، طراح و برنامه نویس وب ، حاصل بیش از 10 سال سابقه فعالیت اجرایی در شرکت های مختلف با پروژه هایی در مقیاس وزارتخانه ، سازمان های بیمه ای و بانکی کشور با حجم کاربران میلیونی و کار با داده هایی در حد چند ده میلیون رکورد در یک جدول می باشد.

همچنین مشاور و پژوهشگر حوزه موفقیت های فردی در زندگی و کسب و کار ، که نتیجه مشاوره دادن به افراد ، تولیدی ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ همراه با بررسی بیش از یکصد جلد کتاب ، شرکت در سیمنار و دوره های آموزشی از نویسندگان و اساتید بزرگ حوزه موفقیت و کسب و کار در جهان است.

مباحث و دوره های که برگزار و ارائه میکنیم همگی مواردی کاربردی می باشند که در طول دهه گذشته در پروژه های مختلفی با آنها سرو کار داشتیم و عمگرایی بودن نسبت به فقط یادگرفتن مطالب بصورت تئوری در ارجحیت می باشد.

مباحث موفقیتی هم بر گرفته از دغدغه هایی است که عملا با انها دست و پنجه نرم کردیم و مسئله روز جامع امروز ماست . موضوعاتی که مطرح می شود و راه حل هایی که ارائه می شود همگی کاربردی و این را ماموریت مصعب می دانیم که انها را منتشر کنیم.

یک پند ارزشمند (2 دهه عمرم کجا رفت!!!)

شاید آن زمان دیدگاه نسبت به کسب و کار مثل امروزه نبوده است آری اواسط دهه 80 با شور و شوق و تحصیل در رشته کامیپوتر ، رشته ای که نوظهور بود و آینده ای درخشان در انتظارش بود روزگار را سپری می کردیم و هر روز با منابع بسیار محدود آن زمان قصد داشتیم که تجربه کسب کنیم تا  در آینده درآمد خوبی داشته باشیم.

سالها با همان روند گذشت و نسل های بعدی امدند و به درامد خوبی رسیدند و ما همچنان روی تردمیل در حال دویدن بودیم.

غافل از اینکه از همان بدو آموزش باید دست بکار می شدیم و کم کم درآمد کسب می کردیم حتی با کار کردن برای یک شرکت کوچک حتی با دانش کم و این رمز موفقیت در کسب تجربه و اموزش است نه اینکه تبدیل بشویم به کوهی از دانش اما عملی پشت ان دانسته ها نباشد.

شما می توانید هزار کتاب و دوره آموزشی را بر روی هم تلنبار کنید و کوه بزرگی بسازید.

به اندازه این نمی ارزد که فقط یک مطلب را بدانید اما و سالها در عمل از آن  استفاده کنید و نتیجتا از آن درآمد داشته باشید.

یادگیری مهارت های نرم افزاری و برنامه نویسی تنها زمانی مثمر ثمر خواهد بود که در پروژه بکار ببرید.

جسارت داشته باشید و همزمان با یادگیری بصورت عملی هم کار کنید رایگان نه ! اما با دستمزد پایین آری ! ، مهم درگیر شدن شما در کار و یافتن راه حل و بکار بردن آن در حل مسئله است و  یادگیری شما را تقویت کرده و باعث رشد و ترقی شما می شود.

داستان موفقیت من (موفقیت یک مسیر است نه مقصد!)

با اینکه صدها کتاب و مقاله به فارسی و انگلیسی مطالعه کردم و صدها ساعت سخنرانی و سمینار از اساتید بنام بین المللی گوش کرده ام و یا در دوره ها شرکت کرده ام و اطلاعات بدست آمده را در زندگی شخصی خودم بکار بردم اما نتایجی که در زندگی خودم دیدم و همچنین زندگی افراد مختلف با سطوح سواد و درامد مختلف را مقایسه کردم متوجه نکته بسیار ظریف و مهمی شدم:

که جایی بسی تامل دارد ، این اراده ماست که تعیین کننده میزان موفقیت ماست.

و همه ما اراده میکنیم که به فلان موفقیت مثلا مالی برسیم اما خیلی هامون نمیرسیم.

من هم جزء کسانی بودم که تلاش های بسیاری میکردم گاها شب را به روز میرساندم اما نتیجه بخش نبود. تلاش های فیزیکی ام را کم کردم و به تلاش های ذهنی روی آوردم. هر دفعه نتایجم تغییر میکرد. اما مطلوب نبود احساس میکردم به موفقیت نزدیکتر شدم و هر بار موردی را در خودم می یافتم که میگفتم باید این مورد را اصلاح کنم.

استمرار تلاش های فوق ، روز به روز من را بیشتر ترغیب میکرد به نتیجه برسم و خدا را شکر به هر نتیجه به ظاهر ناامید کننده ای می رسیدم میگفتم نه پس راه را اشتباه امدم.

شما تا زمانی که به صورت رگباری و پشت سرهم شروع به شکلیک به هدف میکنید اگر هدفمندانه از تیرهای به هدف نخورده قبلی درس بگیرید و در جهت اصلاح ان باشید در تیرهای بعد به هدف نزدیکتر می شوید ولی اگر همینطوری پرتاب کنید نتیجه ای ندارد.

اما نکته اصلی که خدا را شکر به ان رسیدم علاوه بر اصلاح خودم و پاک کردن ذهنم از افکار پراکنده ، مسیرم هموارتر و سرعتم به سمت هدفم بیشتر شد.

ناگهان به این رسیدم که هرچقدر هم سرعت داشته باشی اما در جهت درست نباشید به موفقیت دلخواهت نمیرسی.

مهم یافتن جهت درست است نه سرعت و تلاش و نه هر ابزاری که به کمک آنها زودتر به مقصد برسید.

برای رسیدن به موفقیت ، اگر در مسیری باشید که راه موفقیت شماست نیاز به هیچ گونه تلاش و تکاپویی ندارید و فقط تنها کاری که باید انجام بدهید فقط حرکت کنید ، اقدام کنید حالا به هر شکلی که دوست دارید سرعت در اینجا مطرح نیست چون شما در لاین اختصاصی حرکت میکنید.

من متوجه این شدم که در مسیر نیستم. پس سعی و تلاش خودم را بکار گرفتم تا جهت درست را بیابم و قدم در آن بگذارم.

تاکید میکنم هر کسی در این دنیا یک مسیر اختصاصی دارد و در آن مسیر به سبک شخصی خودش هر جوری که بخواهد می تواند به موفقیت دست بیابد.

نتیجتا پایگاه اینترنتی مهندس مصعب به شما کمک میکند که جهت مسیر خودتان را بیابید اما دست شما را نمی گیرد و بگذارد روی ریل مسیر اختصاصی شما ، چون نه تنها ما بلکه هیچ کسی دیگر قادر به اینکار نیست.

وظیفه ما آموزش و راهنمایی است.

از ما این انتظار را داشته باشید که با آموزه های ما جهت مسیر خودتان را اگر بخواهید حتما می یابید. از آن پس دیگر هر طوری در مسیر قدمی بردارید موفق می شوید. چون آن زمان روی ریل موفقیت هستید.

 

هدف ما کمک به یافتن جهت مسیری ← است که همه چیز آن ، برای شما حکم طلا دارد. اصطلاحا دست به هر چیز بزنید برای شما طلا می شود.

با آرزوی یادگیری و موفقیت در مطالب آموزشی ما